PL EN
25.06.2015 r.

Już 100 stacji paliw w sieci stacji paliw MOYA!

Wraz z otwarciem nowej stacji w Sztumie (woj. pomorskie) ogólnopolska sieć stacji paliw MOYA liczy już 100 działających obiektów w całym kraju. Operator sieci, spółka Anwim, zapowiada dalszą ekspansję i 250 stacji w roku 2019. 

Pierwsza stacja w sieci MOYA pracę rozpoczęła w roku 2009. Dzisiaj obiekty w niebiesko-czerwonych barwach obecne są we wszystkich województwach (najwięcej w mazowieckim i wielkopolskim - po 16), zarówno przy głównych drogach krajowych, drogach o znaczeniu lokalnym jak i w miastach (w tym m.in. w Warszawie, Katowicach, Gdańsku). W większości są to obiekty franczyzowe, ale działa też 13 stacji należących do właściciela sieci MOYA, spółki Anwim - polskiej firmy od ponad 20 lat działającej na rynku hurtowym paliw. 

MOYA oferuje kierowcom m.in. własny program flotowy MOYA Firma, karty rabatowe MOYA VIP, a w sprzedaży posiada uszlachetniony diesel ON MOYA Power (opracowany przez krakowski Instytut Nafty i Gazu). Na większości stacji działa sieciowy koncept gastronomiczny Caffe MOYA, serwujący różnego rodzaju gorące przekąski i kawę. Inne wyróżniające sieć usługi dodatkowe to oferowane na stacjach ubezpieczenia komunikacyjne LINK4 i wdrażany system odbioru przesyłek kurierskich DHL.
- Budujemy sieć stacji paliw dla każdego kierowcy, stąd bogata, stale rozwijana oferta. Szczególną kategorią naszych stacji są obiekty dedykowane wyłącznie flocie. Obecnie działają takie dwie, w Różyńcu przy autostradzie A4 i w przygranicznych Słubicach, a planujemy kolejne. Obok własnego programu MOYA Firma akceptujemy również karty flotowe największych niezależnych operatorów: UTA, DKV, Eurowag, BZA i IQ Cards – mówi Paweł Grzywaczewski, wiceprezes spółki Anwim. 

- W roku 2019 planujemy posiadać w sieci ok. 250 obiektów, z czego co piąty będzie stacją własną. Anwim posiada środki finansowe na tego rodzaju inwestycje, intensywnie szukamy więc stacji do zakupu jak i atrakcyjnych nieruchomości pod taką działalność. Interesuje nas cała Polska, a szczególny nacisk kładziemy na tereny wzdłuż zachodniej i południowej granicy oraz na duże miasta – dodaje Paweł Grzywaczewski.    

Podobne aktualności

2023.07.27

GK Anwim opublikowała raport niefinansowy za 2022 r.

Grupa Kapitałowa Anwim, właściciel sieci stacji paliw MOYA opublikowała kolejny raport niefinansowy. Materiał obejmuje działania za 2022 r.
2023.06.26

Anwim na wysokiej, 18. pozycji w Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Anwim na wysokiej, 18. pozycji w Rankingu Odpowiedzialnych Firm
2023.05.29

Anwim pnie się w górę w rankingu „200 Największych Polskich Firm” Wprost

Anwim pnie się w górę w rankingu „200 Największych Polskich Firm” Wprost
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz zrezygnować ze zbierania informacji poprzez pliki cookies, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki - w takim przypadku nie gwarantujemy poprawnego działania serwisu.