PL EN
2023.05.29

Anwim pnie się w górę w rankingu „200 Największych Polskich Firm” Wprost

Anwim S.A., właściciel marki MOYA, zajął 24. miejsce na liście największych polskich spółek przygotowanej przez tygodnik Wprost. Operator najdynamiczniej rozwijającej się sieci paliw w Polsce po raz kolejny awansuje w tym prestiżowym rankingu.

Tygodnik Wprost już po raz 9. ogłosił „Listę 200 Największych Polskich Firm”, będącą prestiżowym wyróżnieniem potencjału, rozwoju i siły polskiego biznesu. O pozycji w rankingu decyduje wiele czynników, w tym informacje o przychodach, zyskach, aktywach i kapitale własnym.
Firmy, które znalazły się w tegorocznej edycji, osiągnęły łącznie roczne przychody na poziomie 1,3 biliona złotych. To o 300 miliardów więcej niż przed rokiem, również rekordowym. Anwim S.A., największa polska niezależna spółka branży paliwowej, znalazł się w tym zestawieniu na 24. pozycji, awansując o 3 miejsca względem roku 2022.

 Anwim od lat z powodzeniem rozwija najdynamiczniej rosnącą w Polsce sieć stacji paliw MOYA. Sukcesy firmy znajdują odzwierciedlenie w licznych nagrodach i wyróżnieniach oraz obecności w najważniejszych biznesowych zestawieniach. Wysoka pozycja, a także rokroczne awanse w rankingu Wprost to kolejne potwierdzenie biznesowych osiągnieć spółki. Firma, która dziś ma już 410 stacji w całym kraju, zamierza kontynuować strategię ekspansji i co roku otwierać około 50 nowych punktów. Anwim deklaruje także rozwój w kierunku zrównoważoności, elektryfikacji i zielonych technologii.

Podobne aktualności

2023.07.27

GK Anwim opublikowała raport niefinansowy za 2022 r.

Grupa Kapitałowa Anwim, właściciel sieci stacji paliw MOYA opublikowała kolejny raport niefinansowy. Materiał obejmuje działania za 2022 r.
2023.06.26

Anwim na wysokiej, 18. pozycji w Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Anwim na wysokiej, 18. pozycji w Rankingu Odpowiedzialnych Firm
2023.05.30

Dynamiczny rozwój sieci MOYA oraz zielona transformacja – strategia Anwim S.A. do 2030 r.

Dynamiczny rozwój sieci MOYA oraz zielona transformacja – strategia Anwim S.A. do 2030 r.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz zrezygnować ze zbierania informacji poprzez pliki cookies, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki - w takim przypadku nie gwarantujemy poprawnego działania serwisu.