PL EN
22.09.2021 r.

Sieć stacji paliw MOYA
zwalnia z teorii

Anwim S.A., właściciel i operator ogólnopolskiej sieci stacji paliw MOYA, nawiązał współpracę z Fundacją Zwolnieni z Teorii. W ramach wspólnych działań zostanie stworzony program partnerski MOYA Polska, skierowany do uczniów szkół średnich. Celem programu jest stworzenie przez uczniów, przy współudziale ekspertów Anwim S.A., co najmniej trzydziestu projektów społecznych w szeroko pojętej tematyce działania lokalnego. Współpraca z doświadczonym zespołem MOYA jest wyjątkową szansą na rozwój osobisty uczestników programu. Jest to kolejna inicjatywa z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu realizowana przez Anwim S.A. 

Przedsięwzięcie to ma na celu z jednej strony aktywizację uczniów i edukację ich poprzez praktykę, z drugiej – działanie na rzecz lokalnych społeczności. Uczestnicy, którzy zarejestrują się na stronie internetowej http://www.zwolnienizteorii.pl, krok po kroku prowadzeni będą przez realizację własnego projektu społecznego – od koncepcji, po jego realizację. 

Podczas całego procesu planowania, wdrażania i rozwijania danego przedsięwzięcia, uczestnicy programu otrzymują również wsparcie merytoryczne i inspiracyjne ekspertów Anwim S.A. oraz lokalnych stacji paliw MOYA. Każdy projekt dostanie swojego indywidualnego mentora, który będzie do dyspozycji zespołu, aktywnie uczestnicząc w pracach. Za realizację projektu w programie MOYA Polska, każdy uczestnik otrzyma certyfikat poświadczający działanie na rzecz rozwoju lokalnej społeczności. 

- MOYA jest ogólnopolską siecią stacji paliw, która od lat mocno angażuje się w rozwój społeczności lokalnych. Robimy to wspólnie z naszymi partnerami franczyzowymi, którzy najlepiej znają lokalne potrzeby środowisk, w których funkcjonują na co dzień. Nieustannie szukamy nowych możliwości rozwoju naszych aktywności prospołecznych, dlatego chętnie angażujemy się m.in. w akcje krwiodawstwa, współprace z fundacjami mające na celu np. pomoc potrzebującym i wiele innych. Fundacja Zwolnieni z Teorii idealnie wpisuje się w naszą koncepcję wsparcia społeczności lokalnych. Formuła jest oryginalna, a przede wszystkim od lat wspaniale się sprawdza. Jesteśmy przekonani, że wspólnie będziemy mogli skutecznie zainspirować młodych ludzi do działania oraz rozwoju swoich umiejętności i kompetencji – mówi Rafał Pietrasina, prezes zarządu Anwim S.A.
Fundacja Zwolnieni z Teorii działa od 2013 roku. Jej celem jest wspieranie edukacji szkolnej poprzez uzupełnianie jej o przestrzeń do zdobywania praktyki. Fundacja działa w oparciu o nowoczesną metodykę nauczania, w ramach której jej podopieczni rozwijając realny projekt społeczny, wzmacniają swoje kompetencje potrzebne na co dzień i w przyszłości w czasie wykonywania obowiązków służbowych, takie jak kreatywność, praca zespołowa, komunikacja czy rozwiązywanie problemów. 

Od 2019 roku tworzona jest również platforma nauczycielska Zwolnieni z Teorii, narzędzie dające nauczycielom możliwość wspierania młodzieży w procesie projektowym. 

- Cieszę się z nawiązania współpracy Fundacji Zwolnieni z Teorii z Anwim S.A., właścicielem sieci stacji paliw MOYA, dzięki której pracownicy i menedżerowie Anwim S.A. wesprą swoim doświadczeniem młodzież realizującą własne projekty społeczne w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii. Pozwoli to młodzieży na zbudowanie lokalnych kontaktów, stacje MOYA znajdują się właśnie w społecznościach lokalnych, jak również zajrzeć do środka rynku pracy. Dzięki wsparciu doświadczonych osób, projekty młodzieży będą lepsze i zrobią jeszcze więcej dobrego dla swojego sąsiedztwa, a może i szerzej dla Polski – mówi Paula Bruszewska, prezes Fundacji Zwolnieni z Teorii. Zwieńczeniem każdej edycji olimpiady Zwolnieni z Teorii jest Wielki Finał, podczas którego wyłonione i nagrodzone są najbardziej wyróżniające się projekty. Najbliższa gala odbędzie się w maju 2022 r.

Podobne aktualności

2022.12.07

Biznes i nauka łączą siły. Anwim i Politechnika Łódzka podpisały umowę o współpracy

Biznes i nauka łączą siły. Anwim i Politechnika Łódzka podpisały umowę o współpracy
2022.11.24

Anwim S.A. z awansem w prestiżowym rankingu Lista 500 Rzeczpospolitej

Anwim S.A. z awansem w prestiżowym rankingu Lista 500 Rzeczpospolitej
21.10.2022

Pierwszy raport niefinansowy Grupy Kapitałowej Anwim

Grupa Kapitałowa Anwim, właściciel sieci stacji paliw MOYA, zaprezentowała swój pierwszy raport niefinansowy. Materiał, dostępny również w wersji online, spełnia międzynarodowe standardy dotyczące raportowania działalności m.in. w zakresie zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności biznesu.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz zrezygnować ze zbierania informacji poprzez pliki cookies, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki - w takim przypadku nie gwarantujemy poprawnego działania serwisu.