PL EN
2023.06.26

Anwim na wysokiej, 18. pozycji w Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Anwim S.A., właściciel marki MOYA, zajął 18. miejsce w XVII edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm oraz Startupów Pozytywnego Wpływu organizowanego przez Akademię Leona Koźmińskiego i firmę Deloitte. W rankingu wzięło udział ponad 250 największych firm działających na polskim rynku. Klasyfikacja jest cennym instrumentem ułatwiającym porządkowanie i rozwój strategii odpowiedzialnego biznesu.

Wyniki tegorocznej edycji tego prestiżowego rankingu ogłoszono podczas gali, która odbyła się 22 czerwca w siedzibie Akademii Leona Koźmińskiego. Wydarzenie zgromadziło duże grono uczestników, którzy kolejny raz mieli możliwość nawiązywania ważnych relacji. Ranking Odpowiedzialnych Firm organizowany jest nieprzerwanie od 2007 r. 
To jedyne na polskim rynku zestawienie największych spółek, które oceniane są pod kątem jakości odpowiedzialnego zarządzania zgodnie z wytycznymi ESG. Partnerem ROF 2023 jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz firma Deloitte, która weryfikowała i oceniała zgłoszenia.

 Anwim S.A. pierwszy raz w swojej historii wziął udział w rankingu zajmując wysokie, 18. miejsce w klasyfikacji ogólnej oraz 3. w sektorze paliwowym. Firma od lat z powodzeniem rozwija najdynamiczniej rosnącą w Polsce sieć stacji paliw MOYA. Sukcesy Anwim S.A. znajdują odzwierciedlenie w licznych nagrodach i wyróżnieniach oraz obecności w najważniejszych biznesowych zestawieniach. Spółka od dłuższego czasu aktywnie rozszerza swoje działania z zakresu ESG, a w czerwcu br. ogłosiła strategię rozwoju do 2030 r., która skupia się nie tylko na rozszerzaniu sieci stacji paliw MOYA, lecz także na zielonych inwestycjach, w tym budowie punktów ładowania pojazdów elektrycznych oraz produkcji i sprzedaży prądu z odnawialnych źródeł energii.

Podobne aktualności

2024.02.12

Anwim ogłasza Strategię Zrównoważonego Rozwoju

Anwim ogłasza Strategię Zrównoważonego Rozwoju
2023.12.28

MOYA kontynuuje ekspansję – sieć otworzyła dziś 450. stację paliw

MOYA kontynuuje ekspansję – sieć otworzyła dziś 450. stację paliw
2023.10.10

Anwim pozyskał 229 mln zł na dalszy rozwój sieci MOYA

Anwim pozyskał 229 mln zł na dalszy rozwój sieci MOYA
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz zrezygnować ze zbierania informacji poprzez pliki cookies, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki - w takim przypadku nie gwarantujemy poprawnego działania serwisu.