PL EN
23.10.2012 r.

Nasi rajdowcy Wicemistrzami Polski!

Sponsorowany przez sieć MOYA rajdowy team TVN Turbo w składzie Łukasz Byśkiniewicz i Maciej Wisławski, w swoim pierwszym wspólnym sezonie w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski zdobyli tytuł Wicemistrzów Polski w Castrol Edge Fiesta Trophy. Swój sukces rajdowcy przypieczętowali podczas Rajdu Dolnośląskiego, w którym zajęli 3.miejsce. Duet Byśkiniewicz-Wisławski może pochwalić się stuprocentową skutecznością - załoga startująca Fordem Fiestą R2 wszystkie tegoroczne rajdy ukończyła na podium. Oprócz 2. miejsca wśród Fiest, załoga zdobyła tytuł drugiego wicemistrza Polski w klasie 6. 

Łukasz Byśkiniewicz: 
- Trudno mi w to uwierzyć, ale jesteśmy Wicemistrzami Polski w moim debiutanckim sezonie w RSMP. Pół roku temu przystępując do pucharu nie sądziłem, że będziemy tak wysoko. Cieszę się, że zdecydowaliśmy się na jazdę w Castrol Edge Fiesta Trophy, bo rozgrywki te okazały się najciekawszym tegorocznym wydarzeniem w polskich rajdach. Rywalizacja na wysokim poziomie i walka z doświadczonymi zawodnikami - o to chodzi w tym sporcie! 

Rajd Dolnośląski był udanym zwieńczeniem całego sezonu: czysta i równa jazda, pozbawiona większych błędów. Co prawda drugiego dnia uderzyłem w krawężnik i przebiłem oponę, ale na szczęście straty czasowe nie były wielkie. Walka w pucharze jak zwykle była emocjonująca, a my ponownie ukończyliśmy rajd na podium. Nasza skuteczność to efekt ciężkiej pracy całego teamu MSZ Racing, któremu bardzo dziękuję za wspaniałe przygotowanie naszego Forda Fiesty.
Olbrzymie podziękowania należą się mojemu pilotowi Maćkowi, który przelewa na mnie swoje ponad trzydziestoletnie rajdowe doświadczenie. Bez „Wiślaka” tego sukcesu by nie było - to pewne. Podziękowania za cały sezon kieruje również do mojej rodziny, która zawsze mnie wspierała oraz naszego menadżera Pawła Stachowskiego. Jestem też bardzo wdzięczny szefom kanałów TVN , a w szczególności TVN Turbo za wsparcie medialne.

Nasz sukces byłby niemożliwy gdyby nie nasi partnerzy, którzy zaangażowali się w nasze starty: Novol, Auto-Land, MOYA, Ford Polska, Michelin Polska, Rzetelna Firma. 

Maciej Wisławski: 
- Niezmiernie się cieszę, że mogłem pomóc Łukaszowi w odniesieniu sukcesu. Podjąłem się bardzo trudnego zadania, ponieważ wsiadłem tak naprawdę do niedoświadczonego jeszcze zawodnika. Był to pierwszy sezon Łukasza w Mistrzostwach Polski, a w tych rozgrywkach nie ma żartów. Poziom jest wysoki. Na szczęście okazało się, że oprócz kątów zakrętów, słucha też moich rad. Dziś na mecie sezonu jestem dumny, że udało nam się ukończyć wszystkie rajdy i to na podium w klasie. 6 startów i 6 razy „pudło” - w mojej wieloletniej karierze pierwszy raz przytrafiło mi się coś takiego. Jestem bardzo zadowolony, że nasza współpraca układa się tak dobrze.

Podobne aktualności

6.06.2022

Anwim na 27. miejscu w rankingu największych polskich spółek Wprost

Anwim S.A., właściciel sieci stacji paliw MOYA, został sklasyfikowany na 27. miejscu na liście największych polskich firm „TOP 200”. Tegoroczna pozycja oznacza awans o 11 „oczek” w stosunku do zestawienia z ubiegłego roku.
5.04.2022

Cyfrowa transformacja w Anwim S.A. – wdrożenie systemu SAP

Anwim S.A., właściciel sieci stacji paliw MOYA, zakończył wdrażanie nowoczesnej informatycznej platformy ERP, SAP S/4HANA. System wspiera bieżącą realizację kluczowych procesów operacyjnych.
29.03.2022

Anwim S.A. sfinalizował przejęcie The Fuel Company

Anwim S.A., właściciel sieci stacji paliw MOYA, nabył 90% udziałów holenderskiej spółki The Fuel Company Holding BV, emitenta i operatora kart paliwowych TFC.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz zrezygnować ze zbierania informacji poprzez pliki cookies, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki - w takim przypadku nie gwarantujemy poprawnego działania serwisu.